Kapat
Yeni
Çocuk bakım ve eğitimi
Cihazlar
Hikayeler
Popüler
fb
0
fb
0
YORUMLAR

Çocuklar için En İyi Apple Watch: Hangi Seçenek En İyisi?

Çocuğunuzun “sahip olmalı” listesindeki en son teknolojiye ayak uydurmak tam zamanlı bir iş olabilir. Size bu konuda yardımcı olmaya geldik. Eğer çocuklar için bir Apple Watch satın almayı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Bu makalede, bu yüksek teknoloji cihazın bazı artılarını ve eksilerini ele alacak, piyasada olanlar için bazı değerli tüketici tavsiyeleri sunacağız.

İçindekiler:

Bir Apple Watch tam olarak ne yapar?

apple watch for kids

EZ-Stock Studio/Shutterstock.com

Eğer çocuğunuz size bir Apple Watch almanız için ısrar ediyorsa bu cihazın tam olarak ne yaptığını bilmek isteyeceksiniz. Gerçek şu ki, bu akıllı saat o kadar farklı özelliklere sahip ki, ne yapmadığını listelemek daha kolay olabilir!

Ancak ciddi bir şekilde söylemek gerekirse, bir Apple Watch tipik bir kol saati değil. Aslında, saati söylemek çocuğunuzun en az ilgilendiği özellik olabilir. Bu en temel işlevin dışında, saatte sunulan çok daha fazla şey var.

iPhone’unuz Gibi, Sadece Daha Küçük

Örneğin, Apple Watch, iPhone’un bir uzantısı olarak çalışır. Eğer çocuğunuz zaten bir Apple akıllı telefonuna sahipse, saati telefonla eşleştirmeniz kolaydır. Böylece çocuğunuz, telefonlarından arama yapabilir, mesaj gönderebilir ve hatta sosyal medya hesaplarını kullanabilir, tüm bunları saatten yapabilir.

Belki çocuğunuz henüz bir telefona sahip değil. Bu durumda Apple’ın Aile Kurulumu özelliği devreye girer. Bu özellik, çocuklarının henüz bir akıllı telefonun sorumluluğunu taşıyamayan daha küçük çocuklar için idealdir ve çocuğunuzun Apple Watch’unu annenin veya babanın iPhone’una bağlamanıza olanak tanır.

Sağlık ve Fitness İle İlgili Birçok Özellik

Yeni bir hücresel cihaz, sağlık ve fitness akla geldiğinde ilk akla gelen şey olmayabilir. Ancak Apple, bu konuyu değiştirmeye çalışıyor. Apple Watch, sağlıkla ilgili birçok özellik sunar ve bunları sıralamak zor.

Örneğin, çocuğunuzun bir koltukta oturarak harekete etmemesinden endişe ediyorsanız, saat bu konuda size yardımcı olabilir. Sadece adımları saymakla kalmayacak, aynı zamanda çocuğunuzun çok uzun süre video oyunları oynayıp YouTube izlemesine neden olduysa kalkıp hareket etmesi için onu uyandıracaktır.

Apple Watch’un daha yeni modelleri, çocuğunuzun kanındaki oksijen seviyelerini izleyebilen ve hatta ekokardiyogram yapabilen gelişmiş sağlık özelliklerine sahiptir. Elbette ki bunlar saatinizin düzenli pediyatrist ziyaretlerinin yerine geçmez!

Uygulamalar ve Eğlence

Şimdi, çocuğunuzun size bir Apple Watch istemesinin nedeni olan şey – eğlence faktörü! Bir Apple Watch ile çocuğunuz asla sıkılmayacak. Çünkü her zaman büyük bir müzik, podcast, sesli kitap, uygulama ve oyun veritabanına bir dokunuşla erişebileceklerdir.

Çocuklar için Apple Watch’ların Artıları ve Eksileri

best apple watch for kids

KawaiiS/Shutterstock.com

Apple Watch’un neredeyse sınırsız işlevselliğe sahip olduğu doğru olsa da, bu cihazın çocuklar için uygun olup olmadığı hala tartışmalıdır. Sonuçta, çocuğunuz için neyin en iyisi olduğuna karar vermek size düşer. Aşağıda bazı artıları ve eksileri listeleyerek bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacağız.

Apple Watch’un Çocuklar İçin Avantajları

Güvenlik Özellikleri

Çocuklar için akıllı saatlerin lehine en iyi argümanlardan biri güvenlik avantajıdır. Apple Watch ile ebeveynler, çocuklarını okulda, arkadaşın evinde veya parkta olsalar bile takip edebilirler. Ek bir avantaj olarak, Findmykids uygulaması Apple Watch ile tam uyumludur, bu nedenle çocuğunuzun hareketlerini takip edebilir ve belirli yerlere geldiklerinde veya ayrıldıklarında uyarılar alabilirsiniz. Uygulamayı saatten veya diğer bağlı cihazlardan indirmeniz yeterlidir.

Apple Watch aracılığıyla diğer güvenlik avantajları da sunulmaktadır. Örneğin, daha yeni modeller düşme algılayabilir ve acil servisi uyarabilir. Bu sayede siz yokken çocuğunuz bir bisiklet kazası geçirse bile gerekli yardımı alır.

Sağlık Avantajları

Güvenlikten sonra Apple Watch’un çocuklar için en büyük çekiciliği sunduğu sağlık avantajlarıdır. Watch, yalnızca aktiviteyi kaydetmekle kalmaz, aynı zamanda teşvik eder. Çocuğunuz aktivite yapması gerektiği konusunda uyarılar ve hatırlatmalar alır ve bu ilerlemeleri başkalarıyla paylaşabilir.

Apple Watch aynı zamanda bir kalp atış hızı takibine sahiptir. Cihaz, çocuğunuzun kalp atış hızı çok yüksek veya çok düşükse veya endişe verici düzensizlikler varsa uyarılar gönderir. Akıllı saatin potansiyel sağlık avantajlarını düşünürken, EKG uygulamasının yalnızca en yeni sürümle geldiğini unutmayın.

İletişim

Çocuklarınız ve gençlerinizle iletişim kurmak her zaman zor olabilir. Bir Apple Watch, sohbetinizi düzgün bir şekilde sürdürmenize yardımcı olur.

Çocuklarınız bir Apple Watch takarken hala onlarla konuşabilirsiniz. Bu nedenle onların aramalarınızı kaçırma bahanesi yok. Ayrıca Apple Watch her zaman bilekte takılıdır, bu da onu kaybetmeyi zorlaştırır.

Velilerin Kontrolü

Apple Watch’ta iPhone ile aynı ebeveyn kontrol özelliklerini kullanmak mümkündür.

Findmykids uygulaması gibi, Apple Watch’taki ebeveyn denetimleri, istenmeyen aramaları ve içerikleri engellemeyi mümkün kılar.

apple watch for kids without phone

Peppinuzzo/Shutterstock.com

Çocuklar İçin Apple Watch’un Dezavantajları

Fiyat

Apple Watch’un çocuklar için avantajları açık olsa da, dezavantajları da vardır. Cihazın en büyük dezavantajlarından biri yüksek fiyat etiketidir.

Stile bağlı olarak, Apple Watch 7 sizi 400 ile 750 dolar arasında bir maliyete sokacaktır. Önceki modeller daha ucuz gibi görünse de kesinlikle ucuz değil. Çocuğunuzun böyle pahalı bir cihazı kullanmaya güvenilebilir mi veya bu yatırıma değip değmeyeceğine karar vermek size kalmıştır.

Apple Watch, Zorbalık (veya Daha Kötüsü) İçin Bir Davet mi?

Fiyattan bahsederken, Apple Watch’un maliyeti aynı zamanda çocuğunuzu zorbalık veya hırsızlık için hedef haline getirebilir. Diğer çocuklar çocuğunuzun şık bir dijital saate sahip olduğunu görürlerse kıskançlık yapabilirler ve saldırabilirler. Yetişkinlerin akıllı saatler için soyulması olağan bir durum değil, bu nedenle çocuklar daha savunmasız olabilirler.

Çocuk İçin Fazla Sorumluluk

Çocuğunuz saat kaybolursa, zarar görürse veya çalınırsa nasıl hisseder?

Apple Watch pahalı bir cihazdır. Bu nedenle çocuklarınız telefonları ve tabletleri ile ilgilenmekte zorlanıyorsa 500 dolarlık bir saat fazla sorumluluk olabilir.

Belki daha ucuz, daha ekonomik bir alternatifi düşünme zamanı gelmiştir.

Çocuklar İçin Apple Watch Çıkacak mı?

Çocuğunuz için bir Apple Watch satın alıp almayacağınıza dair kararsızsanız cihazın sadece çocuklar için tasarlanmış bir sürümünün beklemenin akıllıca olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Ne yazık ki böyle bir sürümün ne zaman piyasaya sürülüp sürülmeyeceği henüz duyulmadı.

Evet, Apple’ın özellikle çocuklar için akıllı saat geliştirip geliştirmeyeceğini tahmin etmek imkansızdır. Bununla birlikte, teknoloji devi sürekli olarak giyilebilir cihazlarını daha çocuk dostu hale getirmek için çalışıyor. En son gelişmelerden bazıları arasında Aile Kurulumu seçeneği, Memoji uygulaması ve görevler ve harçlıklar için Family Cash uygulaması yer alıyor.

Çocuklar İçin En İyi Apple Watch Hangisidir?

Çocuğunuz için bir Apple Watch düşünürken, özel olarak düşünmeniz gereken birkaç farklı seçenek bulunmaktadır. Her birine ayrı ayrı bakalım.

Resim kaynağı:: apple.com

Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3, saatin temel versiyonudur ve yalnızca 199 dolarlık bir başlangıç fiyatı ile en ucuzudur. Series 3’ün, yeni modellerin aksine, daha küçük bir ekran seçeneği olan 38mm ile geldiği unutulmamalıdır, bu nedenle daha küçük çocuklar için daha uygun olabilir.

Ayrıca, daha pahalı modellerle aynı pil ömrüne ve retina ekranına sahiptir. Yine de Aile Kurulumu özelliğini veya hücresel bağlantı seçeneğini arayan ebeveynler, bu seçeneklerin yalnızca Apple Watch’un daha yeni sürümleri ile kullanılabilir olduğundan dolayı hayal kırıklığına uğrayacaklardır.

Apple Watch SE

Çocuklar için daha az harcamaya istekli ebeveynler, Apple Watch SE’yi düşünmelidir.

Bu, 40mm ekran boyutlarından birini sunar (ayrıca 44mm olarak da gelir). Apple Watch SE, Apple Watch Series 8’de sunulan temel özelliklerin çoğunu içerir ve fiyatı 329 USD’den başlar.

Örneğin, arzu edilen Aile Kurulumu seçeneği hem SE hem de Apple Watch 8’de bulunur ve düşme ve çarpma algılama özellikleri de bulunur. Bu özellikler kesinlikle çocuklar için bazı koruma ve güvenlik sunar ve bu nedenle anneleri ve babaları cezbetmektedir.

Apple Watch Series 7

Bütçeniz izin veriyorsa, Apple Watch Series 7’nin hem çocuklar hem de ebeveynler için faydalı olabilecek bazı temel özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin, çelik ve titanyum seçenekleri sunan Apple saatlerinin en dayanıklısıdır. Apple Watch Series 3 ve SE sürümleri yalnızca alüminyum kaplama ile gelir.

Saatin yapısının yanı sıra, Apple Watch Series 7’e özgü diğer özellikler arasında kandaki oksijen seviyesi ve EKG uygulamalarının yanı sıra daha hızlı şarj seçeneği bulunur. Yine de bu ekstralar için iki veya üç yüz dolar daha fazla ödemeniz gerekebilir.

Apple Watch Series 8

Resim kaynağı:: apple.com

Apple Watch Series 8, 529 USD’den başlayan orta seviye bir seçenektir.

Series 8, 45mm veya 41mm olmak üzere iki ekran boyutu sunar, daha küçük olanı çocuklar için en iyi seçenektir. Ayrıca Apple Watch Ultra’da bulunan birçok özelliği içerir.

En önemli özellikler arasında EKG uygulaması, yüksek ve düşük kalp atış hızları için bildirimler, döngü takibi, acil SOS ve düşme ve çarpma algılama bulunur.

Apple Watch Series 8, Apple Aile Paylaşım hesabına izin verir, bu da tek bir iPhone ile birden fazla saati eşleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Apple Watch Ultra

Apple Watch’ların en pahalısı olan Apple Watch Ultra, 1099 USD’den başlayan bir fiyatla gelir. Apple Watch’ların en büyük ekranına sahiptir, 49mm’dir.

Çocuğunuz sağlığını izlemeye ilgi duyuyorsa, Ultra, düşük ve yüksek kalp atış hızı bildirimleri, düzensiz ritim bildirimleri, sıcaklık ve döngü takibi sunar.

Bunun dışında, acil SOS çağrısı yapmak mümkün ve uluslararası acil arama, düşme algılama ve çarpma algılama özelliği bulunur. Ayrıca, çocuğunuzun başına kötü bir durum gelirse 86 desibel bir siren ile gelir.

Apple Watch Aile Kurulumu

Bir Apple Watch ailesi kurmak oldukça basit ve kolaydır. Ancak Apple Watch’unuz zaten eşleştirilmişse, işlemi tamamlamadan önce saati önce Eşlemeyi Kaldırmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Ailenizin Apple Watch’larını kurmak için şu adımları izleyin:

  1. Çocuğunuzun Apple Watch’unu, eşleşme ekranının göründüğü iPhone’a yaklaştırın.
  2. İleri’ye dokunun.
  3. Aile Üyesi İçin Kur’a dokunun.
  4. İleri’ye dokunun.
  5. Apple Watch uygulamasında Apple Watch’u seçin.
  6. Apple Watch’u Kur’u seçin.
  7. Kalan adımları tamamlamak için ekrandaki talimatları takip edin.

Apple Watch Alternatifleri

Apple dışındaki akıllı saat seçeneklerine açıksanız elbette daha fazla seçenek bulunmaktadır. İşte düşünülebilecek bazıları:

Findmykids: Pingo Track

4G GPS Watch Pingo Track, Findmykids’in orijinal akıllı GPS saatidir. Bu akıllı saat, çocuklarını GPS izleme, LBS ve Wi Fi ile takip etmek isteyen ebeveynler için mükemmel bir seçenektir ve iPhone olmadan çocuklar için Apple Watch gibi çalışır.

Bu saat inanılmaz bir pil ömrüne sahiptir, düşmeye, suya ve toza dayanıklıdır ve yalnızca 190 gram ağırlığındadır.

Daha da önemlisi, çocuklar 2x HD kamera özelliğini kullanabilirler, ancak Pingo Track aracılığıyla sosyal medyaya erişemez, oyun oynayamaz veya reklam alamazlar.

En güzel yanı nedir? Bu akıllı saat, sizi endişelendirmenin ötesinde bir maliyet gerektirmez! Bu cihaz, bir Apple Watch’un yarısı fiyatında ve şu anda amazon.com’da 97.99 USD indirimde.

Fitbit Ace

Apple seçeneklerinden farklı olarak, Fitbit Ace çocuklar için özel olarak tasarlanmış bir akıllı bilekliktir. Ancak fiziksel fitness üzerine vurgu yapması nedeniyle, ebeveynlerin çocukları için isteyebileceği birçok güvenlik özelliğinden yoksundur. Bununla birlikte, saatın 79.95 USD’lik fiyatı cazip bir özelliktir ve ebeveynler üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla güvenlik özellikleri eklemeyi düşünebilirler.

Garmin Vivofit Jr.

Çocuklar için Apple Watch’a alternatif olarak GPS devi Garmin tarafından yapılan bir başka seçenek. Yalnızca 89.99 USD fiyatla satılan Vivofit Jr., Fitbit Ace ile daha çok karşılaştırılabilir, çocukların hareketlerini ve etkinliklerini güvenlik ve koruma yerine önceliklendirmiştir. Bununla birlikte, ebeveynler için cazip seçenekler arasında aktivite izleme özelliği ve Acil Durum (ICE) bileti bulunmaktadır.

Pingo Uygulaması

Çocuğunuzun zaten bir akıllı cihaza sahipse düşünülebilecek bir başka seçenek, Pingo çocuk uygulamasıdır. Anne ve babalar, bu uygulamayı mevcut bir cihaza basitçe indirebilirler ve ek maliyet olmadan bir Apple Watch veya alternatifinin birçok özelliğini elde edebilirler.

Pingo, özellikle güvenlik için tasarlanmıştır, fitness için değil. Çocuğunuzun kaybolma veya tehlikeli bir durumda bulunma ihtimali hakkında daha fazla endişe duyuyorsanız bu sizin için ideal bir uygulamadır. Pingo, çocuğunuzun gerçek zamanlı tam konumu hakkında size güncellemeler sağlar ve acil bir durumda sinyal gönderir.

Sıkça Sorulan Sorular

easiest apple watch to set up for kids

Pavel Kobysh/Shutterstock.com

Çocuklar için özel bir Apple Watch var mı?

Hayır. Ancak Apple SE ve Apple Series 7 saatler, Aile Kurulumu seçenekleri ile birlikte gelir. Bu, saati çocuğunuz için özel olarak özelleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Apple Watch hangi yaş grubu için tasarlanmıştır?

Apple Watch özel olarak çocuklar için tasarlanmadığı için, oğlunuzun veya kızınızın sahip olup olamayacağınııza siz karar vermelisiniz. Çocuğunuzun cihazı kaybetme konusunda endişeliyseniz daha uygun bir seçeneği düşünebilirsiniz. Öte yandan, çocuğunuzun saati kırabileceğinden endişe ediyorsanız önemli ölçüde daha dayanıklı olan Apple Watch Series 7’ye yatırım yapabilirsiniz.

Çocuğumun bir Apple Watch kullanmak için bir iPhone’a sahip olması gerekiyor mu?

Zorunlu değil. Apple SE veya Series 7 saati seçmeye karar verirseniz çocuğunuzun saatinin kendi kişisel iPhone’unuza bağlanması için Aile Kurulumu’nu kullanabilirsiniz. Saati kullanmak için çocuğunuzun bir iPhone almasına gerek yok.

Çocuklar için Apple Watch mu yoksa diğerleri mi?

is apple watch good for kids

fizkes/Shutterstock.com

Sonuç olarak, çocuklarınızı takip eden, eğlendiren ve onlara bazı övünme hakları veren üst düzey bir saat arıyorsanız, Apple Watch belki de en kolay seçenektir. Ancak, özellikle siz ve çocuğunuzun akıllı saatin tüm avantajlarından yararlanmak istiyorsanız size maliyet getirecektir – ayrıca kim istemez ki?!

Öte yandan, yalnızca çocuğunuzun yerini izlemek istiyorsanız daha uygun fiyatlı akıllı saatleri düşünmelisiniz. Ayrıca, çocuğunuzun zaten bir akıllı cihazı varsa üçüncü taraf bir uygulama indirip Apple Watch’un sunduğu birçok özelliği çok daha az maliyetle elde edebilirsiniz. Sonuçta, seçim sizin!

Ön sayfadaki resim: Blue_c/Shutterstock.com

Получите чек-лист подготовки к школе на свою почту
0
Makaleyi tartışın
Daha fazlasını oku
iOS veya Android üzerinde ücretsiz indirin
iphone-X
«FindMyKids» mobil uygulama
Çocuğunuzun hareketlerini harita üzerinde görün, yanında olmadığınızda telefonun etrafında neler olduğunu dinleyin. Çocuk aramanızı duymaz ise yüksek sesli bir sinyal gönderin
iOS veya Android üzerinde ücretsiz indirin
Uygulamayi indir
iphone-X