Kapat
Yeni
Çocuk bakım ve eğitimi
Cihazlar
Hikayeler
Popüler
fb
0
fb
0
Değerlendirmeler

Findmykids sunar: Ebeveynler için en iyi 11 uygulama 2022

Bir ebeveyn olarak hızlı hareket etmek ile ilgili her şeyi biliyorsunuz. Hem çocuğunuza ayak uydurmak hem de onları büyüttüğünüz dünyaya ayak uydurmak zorundasınız. Bir akıllı telefonla hemen her şeyi yapabileceğimiz bir çağda yaşıyoruz. Öyleyse neden elimizdeki bu cihazı ebeveynler için hayatı daha kolay yapacak şekilde kullanmayalım ki?

Her gün 6,000’den fazla Android uygulaması piyasaya sürülmektedir. Hal böyle olunca bunların her birini incelemek ve siz ile aileniz için hangisinin doğru uygulama olduğuna karar vermek oldukça zordur. Ancak endişe etmeyin. Sizin için bu işlemi biz yapacağız ve çalışan ebeveynler için farklı kategorilerdeki en iyi 11 uygulamayı inceleyeceğiz.

Findmykids, ebeveynlerin çocuklarının daha güvende olduklarını takip edebilmeleri amacıyla tasarlanmış bir uygulamadır. Ancak uygulama, eşsiz özellikleri sayesinde bilinmeyen numara takip etme uygulaması olarak da kullanılabilir. Findmykids, iOS cihazların yanı sıra Android cihazlarda da kullanılabilmektedir. Ayrıca artık akıllı saatlerde de kullanılabilmektedir. Sevdiklerinizin aktivitelerini takip etme ve etrafındaki sesleri hem kaydetme hem de dinleme imkânı sunmaktadır.

İçindekiler

 1. Findmykids: En iyi güvenlik uygulaması
 2. Eset Parental Control: En iyi ebeveyn kontrol uygulaması
 3. Eğitlence: En iyi oyun uygulaması
 4. Bebek Gelişimi Takip: En iyi ebeveyn uygulaması
 5. Family Wall: En iyi organizasyon uygulaması
 6. Adet Takibi- Regl Takvimi: En iyi izleme uygulaması
 7. Photomath: En iyi eğitim uygulaması
 8. Doktorum: En iyi sağlık uygulaması
 9. Nefis Yemek Tarifleri: En iyi yemek tarifi uygulaması
 10. Mommy-Anne Platformu: En iyi ebeveyn sosyalleşme uygulaması
 11. 1Money: En iyi finans uygulaması
 12. En iyi ebeveyn uygulamaları tablosu

GÜVENLİK

find-my-kids-pelacak-ponsel-gps-watch-tracker

En iyi uygulama: Findmykids

Neden Findmykids?

Çocuğunuzun nerede olduğunu bilmenizin getirmiş olduğu zihin rahatlığı paha biçilemez bir şeydir. Çocuğunu geçici olarak dahi olsa gözünün önünden kaybeden bir kişinin yaşadığı panik anı bile bunu kanıtlayabilir. Bu nedenle, istediğiniz zaman çocuğunuzun nerede olduğunu size gösteren bir uygulamadan daha değerli bir uygulama olduğunu söylemek zor olacaktır. Findmykids en iyi ebeveyn takip programı olarak görülebilir. Gerçek zamanlı olarak Google Maps’i kullanır, Findmykids evlatlarınızı izlemeyi oldukça kolaylaştırır ve güvende olduklarından emin olmanızı sağlar.

Ücret: Bedava, Uygulama içi Alımlar mevcut

Nereden İndirilebilir: Findmykids Android cihazlar için Google Play Store ve iOS cihazlar için ise Apple Store üzerinden indirilebilir.

find-my-kids-tr

Prostock-studio/Shutterstock.com


Bazı benzer uygulamalar: Çocuk yetiştirirken çocuğun güvenliği çok önemli bir konudur. Dolayısıyla, Findmykids uygulamasının yanı sıra Life360 ve MMGuardian gibi programlar da çocuğunuzun güvenliği noktasında kafa rahatlığı sağlayabilecektir. Familonet aile konum paylaşma uygulaması ve Safe365 aile ve akraba takip uygulamaları da güvenlik uygulamaları arasında yer almaktadır. Ancak bu uygulamalar diğer saydığımız uygulamalara nazaran daha az özelliğe sahiptir.

EBEVEYN KONTROLÜ

En iyi uygulama: Eset Parental Control

eset-parental-control

Prostock-studio/Shutterstock.com

Neden Eset Parental Control?

Eset Parental Control uygulaması ile çocuğunuzun elektronik cihaz kullanımını ebeveyn takip programı ile takip edebilirsiniz.


Ücret: Bedava

Nereden indirilebilir: Eset Parental Control uygulaması iOS ve Android cihazlar için indirilebilir.

Benzer uygulamalar:

Kuukla Ebeveyn Kontrol ve Ebeveynler için Google Family Link uygulamaları çocuğunuzun akıllı cihazlarla sizin kontrolünüzde vakit geçirmesini sağlayıcı uygulamalardır. Bununla birlikte bu tip uygulamalara diğer seçenekler olarak da Safe Family- Ebeveyn Denetimi Uygulaması ve Kaspersky Safekids uygulaması da yine en çok tercih edilen ebeveyn kontrolü uygulamaları arasında yer almaktadır.

OYUNLAR

En iyi uygulama: Eğitlence

cocugunuzun-ihtiyaci-olan-hersey

Prostock-studio/Shutterstock.com

Neden Eğitlence?

Eğitlence ile özellikle okul öncesi çağda olan çocukların zihinsel gelişimi için gerekli olan eğitici içeriklerle çocuğunuzun zihinsel gelişimi sağlanmaktadır. Ebeveyn uygulaması ile de uygulamayı kullanan çocuğunuzun gelişimini doğrudan takip edebileceksiniz. Çocuğunuzun hangi yönlerinin gelişmiş olduğunu görebileceksiniz.


Ücret: Bedava

Nereden indirebilirim: Uygulamayı hem Android hem de iOS cihazlarınızda kullanmanız mümkündür.

Benzer Uygulamalar: Bu alanda çok dikkatli seçim yapmak gerektiği açıktır. Zira özellikle okul öncesi dönemdeki çocuklar için tercih edilebilecek uygulamalar ile çocuğunuzu bu uygulamaların eline vermeniz gibi bir durum ortaya çıkmaktadır. Yine de çocuklar ve ebeveynler için yapboz ve 3 yaş öğrenme oyunları bu noktada bahsetmeye değer diğer uygulamalardır.

YENİDOĞAN BAKIMI

En iyisi: Bebek Gelişimi Takip

neden-bebek-gelisim-takip

Prostock-studio/Shutterstock.com

Neden Bebek Gelişim Takip uygulaması?

Yeni doğan bir bebeğin pek çok ekstra takip edilmesi gereken konusu olur ve bir ebeveyn olarak bunların her birini takip etmek oldukça yorucu bir süreçtir. Bu noktada da yardımımıza mobil uygulamalar koşuyor. Bebek Gelişimi Takip uygulaması ile bebeğinizin haftalık ve aylık gelişiminden diş ve aşı takibine kadar her şeyini kayıt altında tutabilirsiniz. Bu yorucu süreci kendiniz için daha kolay hale getirebilirsiniz.

Ücret: Tek seferlik 2 TL

Nereden indirebilirim: Uygulama şimdilik sadece Google Play Store üzerinden kullanıma sunulmuş durumda.

ORGANİZASYON

En İyisi: Family Wall

neden-doktorum

Prostock-studio/Shutterstock.com

Prostock-studio/Shutterstock.com[/caption]

Neden Family Wall?

Family Wall uygulamasını en iyisi yapan özelliği uygulamanın birçok farklı işlevi bünyesinde barındırmasıdır. Family Wall uygulamasını kullanarak sadece ailenizin özel günlerini ve etkinliklerini takip etmekle kalmayacaksınız. Bununla birlikte oluşturduğunuz özel grupla ailenizin tüm üyeleri ile sadece ailenizin olduğu bir platformda görüşebilecek ve aile üyelerinizin yerlerini görebileceksiniz. Uygulamanın tek dezavantajı ise Türkçe dil desteği olmamasıdır.

Ücret: Bedava- Uygulama içi satın alma içerir

Nereden indirebilirim: Family Wall uygulaması hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilmektedir.

Benzer Uygulamalar: Bu konu ile ilgili özelleşmiş çok fazla uygulama bulunmadığı gibi birçoğu da çok verimli uygulamalar değildir. Ancak yine de Cozi Family Organizer ve Family Shared Calendar uygulamaları da ailenizin etkinliklerini takip etmek için gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz uygulamalardır. Yine de belirtmek gerekir ki bu alanda yer alan uygulamaların tamamı şu an için İngilizcedir. Dolayısıyla tamamen Türkçe destekli bir uygulama olmaması ebeveynler için bir dezavantaj sayılabilir.

TAKİP UYGULAMALARI

En İyisi: Adet Takibi- Regl Takvimi

adet-takibi-regl-takvimi

Prostock-studio/Shutterstock.com

Neden Adet Takibi-Regl Takvimi?

Özellikle yetişkin kadınlar için ayın en önemli günleri özel günleridir. Bu günlerin takibini yapmak teknoloji çağında artık hiç olmadığı kadar kolay. Bu iş için üretilmiş piyasada yüzlerce uygulama var. Ancak kesine yakın sonuçlar veren Adet Takibi uygulaması 100 milyondan fazla kullanıcısı ile alanında gerçekten lider.

Ücret: Tamamen ücretsiz

Nereden indirebilirim: Uygulamayı hem Apple Store üzerinden hem de Google Play Store’dan indirmeniz mümkündür.

Benzer Uygulamalar: Özel günleri takibin yanı sıra kadınlar için hamilelik süreç takibi de oldukça önemlidir. Özellikle beslenme açısından bu günlerin özel olarak takip edilmesi şarttır. Bu yüzden pek çok kadın hamilelik sürecinde çok sık doktor kontrolüne giderler. Ancak dijital çağda doktorlar artık yanınızda olmaya başladı. Op.Dr. Banu Çiftçi Hamilelik uygulaması hamile kadınların süreç takipleri açısından en iyi uygulama. Bunun yanı sıra hamilelik sonrası bebek emzirme süreçlerini takip edebileceğiniz bebeğim için emzirme takibi ve emzirme bebek günlüğü uygulamaları da faydalanabileceğiniz diğer uygulamalar arasında yer alıyor.

EĞİTİM

En İyisi: Photomath

photomath

Prostock-studio/Shutterstock.com

Neden Photomath?

Çocuğumuz okulda matematik öğrenmeye başladığında biz ebeveynler kendi okul günlerimizi unutabiliyoruz. Dolayısıyla çocuğumuza davranış şeklimizde değişiklikler olabiliyor. Ancak Photomath ile çocuklarınızın matematik öğrenmesi çok kolaylaşacak. Bir problemin fotoğrafını çek ve onun nasıl çözüldüğünü Photomath ile gör. Sadece çözüm değil, o çözüme ulaşma yolları da karşınıza çıkacak. Photomath, aile kullanımı için uygun ve matematiği kolay hale getiren karmaşık bir yazılımdır.

Fiyat: Tamamen ücretsiz

Nereden indirebilirim: Photomath uygulaması hem iOS hem de Android cihazlar için uygundur.

Benzer Uygulamalar: Ülkemizde özellikle çocuklarımız için en önemli aşamalardan biri üniversiteye girmek için girdikleri TYT ve AYT sınavlarıdır. Geleceklerinin en çok şekilleneceği senede onlara yardım edecek Sor Bakalım uygulaması, ayrıca TEOG sınavına girecek çocuklar için de kullanılabilmektedir. Bununla birlikte sadece TYT ve AYT sınavlarına hazırlık için sorudan ziyade kısa ders notlarının yer aldığı bir uygulama olan TYT ve YKS Notları uygulaması da yine en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır.

SAĞLIK

En İyisi: Doktorum

neden-doktorum

Prostock-studio/Shutterstock.com

Prostock-studio/Shutterstock.com[/caption]

Neden Doktorum?

Ailenin bir üyesinin hasta olması tüm aileyi derinden etkileyecek bir sürece sebep olmaktadır. Ne yazık ki ülke olarak herhangi bir semptom gördüğümüzde doktora gitmeyi çok fazla tercih etmiyoruz. Neyse ki Doktorum var. Doktorum uygulamasına sorduğunuz sorular gerçek doktorlar tarafından detaylı bir şekilde cevaplanır. Bununla birlikte geçirmekte olduğunuz hastalıkla ilgili en iyi sağlık kurumlarını da Doktorum sayesinde kolayca keşfedebilirsiniz.

Fiyat: Tamamen ücretsiz

Nereden indirebilirim: Doktorum uygulamasını hem iOS hem de Android cihazlarınıza kolayca indirip kurabilirsiniz.

Benzer Uygulamalar: Doktorum uygulamasının yanı sıra hastalıklarla ilgili belirtileri ve basit tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak için Hastalıklar: Semptomlar, tanı, ilaç tedavisi uygulamasından faydalanabilirsiniz. Benzer bir diğer uygulama da Beslenme ve Semptom Günlüğü uygulamasıdır.

YEMEK TARİFLERİ

En İyisi: Nefis Yemek Tarifleri

neden-nefis-yemek-tarifleri

Prostock-studio/Shutterstock.com

Neden Nefis Yemek Tarifleri

Nefis Yemek Tarifleri uygulaması, içerisinde yer alan 954 farklı yemek tarifi ile alanında rakipsiz bir uygulamadır. Ayrıca bir diğer özelliği de uygulamayı kullanırken internete ihtiyaç duymamanızdır. Bu sayede, istediğiniz her yerde istediğiniz tarifi yapabilirsiniz. Özelleştirebileceğiniz özelliklere sahip olan Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile birbirinden leziz yemekler yapacak ve çocuklarınızı çok mutlu edeceksiniz.

Fiyat: Tamamen ücretsiz

Nereden indirebilirim: Nefis Yemek Tarifleri uygulamasını hem iOS hem de Android cihazlarınız için indirebilirsiniz.

Benzer Uygulamalar: En geniş tarif veri tabanına sahip olan Nefis Yemek Tarifleri uygulamasının yanı sıra benzer olarak Tarif Küpü uygulaması da şiddetle tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte Eatto Yemek Tarifi ve Listeler uygulaması da yine iOS cihaz kullanan kişilerin güvenle tercih edebilecekleri bir uygulamadır.

EBEVEYN SOSYALLEŞME AĞLARI

En İyisi: Mommy-Anne Platformu

mommy-anne-platformu

Prostock-studio/Shutterstock.com

Neden Mommy Anne Platformu?

Annelik tecrübesini yeni yaşamaya başlayan kadınların birbirleri ile iletişim kurabilecekleri ve ihtiyaç duydukları ürünleri birbirlerine satabilecekleri bir platform olan Mommy Anne Platformu uygulaması ile annelik tecrübesini yaşayan kadınlar birbirleri ile iletişim kurabilecek ve ihtiyaç duydukları sorulara kolayca cevap alabilecekler.

Fiyat: Ücretsiz

Nereden indirebilirim: Uygulamayı iOS cihazlar ve Android cihazlar için kolayca indirebilirsiniz.

FİNANS

En İyisi: 1Money-harcama takibi, gelir düzenleyici, bütçe

finans-1money

Prostock-studio/Shutterstock.com

Ailenizin gelir gider dengesini pratik bir şekilde 1money uygulaması üzerinden takip edebilirsiniz. Yaptığınız tüm işlemleri tek bir dokunuşla uygulamaya kolayca ekleyebilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz, uygulama içi satın alma içerir.

Nereden İndirebilirim: 1money uygulamasını hem Android hem de iOS cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Benzer Uygulamalar: Masraf Yönetimi uygulaması aileden ziyade daha çok kişisel gelir-gider takibi için kullanılabilecek olan bir uygulamadır. Bu özelliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Bunun yanı sıra yine hızlı bütçe uygulaması da masraf takibini kolayca yapabileceğiniz bir başka uygulamadır.

En İyi Aile Uygulamaları

Uygulama Kategori Platform Fiyat Google puanı
Findmykids Güvenlik iOS&Android Ücretsiz (Uygulama içi satın alımlar) 4,6/5
Eset Parental Control Ebeveyn Kontrolü iOS&Android Ücretsiz 3,7/5
Eğitlence Oyunlar iOS&Android Ücretsiz 3,8/5
Bebek Gelişimi Takip Ebeveynlik iOS&Android 2 TL 3,7/5
Family Wall Organizasyon iOS&Android Ücretsiz (Uygulama içi satın alımlar) 4,4/5
Adet Takibi-Regl Takvimi Takip Uygulamaları iOS&Android Ücretsiz 4,9/5
Photomath Eğitim iOS&Android Ücretsiz 4,6/5
Doktorum Sağlık iOS&Android Ücretsiz 4,4/5
Nefis Yemek Tarifleri Yemek Tarifi iOS&Android Ücretsiz 4,8/5
Mommy-Anne Platformu Ebeveyn Sosyalleşme Ağları iOS&Android Ücretsiz 4,9/5
1money Finans iOS&Android Ücretsiz 4,7/5

gps'li çocuk saati Findmykids

1
Получите чек-лист подготовки к школе на свою почту
0
Makaleyi tartışın
Daha fazlasını oku
iOS veya Android üzerinde ücretsiz indirin
iphone-X
«FindMyKids» mobil uygulama
Çocuğunuzun hareketlerini harita üzerinde görün, yanında olmadığınızda telefonun etrafında neler olduğunu dinleyin. Çocuk aramanızı duymaz ise yüksek sesli bir sinyal gönderin
iOS veya Android üzerinde ücretsiz indirin
Uygulamayi indir
iphone-X