Kapat
Yeni
Çocuk bakım ve eğitimi
Cihazlar
Hikayeler
Popüler
fb
0
fb
0
Reviews

En iyi 10 ücretsiz ebeveyn kontrol programı 2024

Teknolojinin gelişimiyle birlikte online tehditlerin de teknoloji ile birlikte yükselişe geçtiği bir gerçektir. Günümüzde çocuklar eskiye nazaran çok daha fazla süreyi mobil telefon, tablet ve laptop kullanarak geçiriyorlar. Şüphesiz bu cihazların onların eğitimleri için gerekli olduğunu kabul etmek gerekse de bu cihazların aynı zamanda zararlı yanlarının olduğunu da kabul etmek gerekir.

Çocuklar yetişkin içerikleri ve siber zorbalık gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Ancak, çocukların bu tip problemlerle karşı karşıya kalmaları durumunda bunları ebeveynleriyle paylaşmadığı da göz önünde bulundurulduğunda çocuk izleme uygulamaları pek çok ebeveyn için bir ihtiyaç haline gelmektedir. Bu gibi uygulamalarla çocuklarınızın konumunu, mobil cihaz kullanımını, sosyal medya aktivitelerini vs. şeyleri kolaylıkla takip edebilirsiniz. Şimdi dilerseniz bazı ücretsiz ebeveyn kontrol yazılımını birlikte tanıyalım.

Bu yazımızda en iyi çocuk izleme uygulamalarına göz atacağız. Ancak bunlara geçmeden önce en iyi ve en ucuz çocuk izleme uygulamasından bahsetmek istiyorum – Findmykids. Findmykids, çocuklarınızı güvende tutmanız için gerekli olan tüm özellikleri sağlamakta olan bir uygulamadır.

İçindekiler:

En İyi Uygulama: Findmykids

Özellikleri:

  • Çocuğunuz bir yerden ayrıldığında veya bir yere girdiğinde bildirim alma.
  • Coğrafi çit özelliği sayesinde gerçek zamanlı konum bilgisi.
  • Çocuğunuzun güncel yerine dair bildirim sunan ve SOS sinyali aracılığıyla çocuğunuzun etrafındaki aktiviteleri kaydeden acil arama butonu.
  • Çocuğunuzu defalarca aramanıza gerek yok. Uygulama size otomatik konum güncellemesi sağlar.
  • Uygulama halihazırda giyilebilir ve şık görünüme sahip akıllı saatlerde de kullanılabilmektedir.
  • Çocuğunuzun aktivitelerini, ziyaret ettiği konumları ve bir yere giderken tercih ettiği gidiş yolu gibi şeyleri içeren bir istatistik raporu oluşturabilirsiniz.
  • Ücretsizdir. Sadece arama yapmak için bir miktar gerekmektedir.

find-my-kids-aile-konum-gps-saati-telefon-takip

1. Ebeveyn Kontrolü Kroha – Screen Time App

Ebeveyn Kontrolü Kroha

Ebeveyn Kontrolü Kroha – Screen Time App

Ebeveyn Kontrolü Kroha, çocuklarınızın telefonunun kontrollerine erişim sağlamanıza izin veren bir uygulamadır. Ziyaret ettikleri yerleri görebilir ve belli bir yerde geçirmiş oldukları zamanı da izleyebilirsiniz.

Telefon kullanımını izleyerek telefonlarını kaç saat kullandıklarını öğrenebilirsiniz. Belirleyeceğiniz bazı kelime grupları veya anahtar kelimelerle ilgili arama yapmaları halinde bildirim alabilirsiniz. Şimdilik sadece Google Play üzerinden Android cihazlarda kullanılabilen uygulama ücretlidir.

Uygulamayı kullanarak çocuklar için uygun olmayan internet siteleri ve uygulamalar engellenebilmektedir. Facebook, Twitter, Instagram, Whatsapp vb. sosyal medya uygulamaları da aynı zamanda takip edilebilmektedir. Bu gibi platformlardaki mesajlar ve gönderiler de kolaylıkla takip edilebilir. Coğrafi bölge belirleme sayesinde konum izleme kolaylıkla yapılabilmektedir.

2. Qustodio Free

Qustodio Free

Qustodio

Qustodio pek çok özellik sunan farklı planlara sahiptir. Bu izleme uygulaması iOS, Mac, Windows, Kindle ve Android gibi pek çok işletim sistemi ile uyumludur. Basit, etkileyici ve programın kullanımını kolaylaştıran kullanıcı odaklı bir ara yüz tasarımına sahiptir.

Çocuğun telefonundaki her şeye o bilmeden erişilebilmektedir. Qustodio ile çağrıları, mesajları, indirilmiş uygulamaları ve aynı zamanda oyunları da izleme imkanına kavuşacaksınız. Ayrıca onların sosyal medya hesaplarını da izleyebileceksiniz. Uygulamanın ücretsiz versiyonu aynı anda sadece 1 kullanıcıya izin vermektedir. Daha fazla kullanıcı için premium versiyonun satın alınması gerekmektedir.

3. Aile Takip GPS Konum

Aile Takip GPS Konum

Aile Takip GPS Konum

Aile üyeleriniz ve arkadaşlarınızın konumlarını anlık olarak takip edebilme özelliği sağlayan Aile Takip GPS Konum uygulamasını kullanarak kayıt olmadan dilediğiniz kişiyi izleyebilirsiniz. GeoLocator, GPS sistemi bulunmayan yerlerde yanlış takip meydana gelmesini önleyen, kendi kendine öğrenen hibrit bir sistem olarak %90’a yakın doğruluk oranıyla çalışmaktadır.

Aynı zamanda bebek izleme monitörü ve walkie-talkie özelliği ile hareket halindeyken tek tuşla konuşabilme imkanını da kullanıcılarına sunmaktadır.

4. Safe Family – Ebeveyn Denetimi Uygulaması

Safe Family – Ebeveyn Denetimi Uygulaması

Safe Family

Yılların güvenlik uygulamalarından McAfee tarafından aile bireylerine dair kontrolde bulunulması amacıyla üretilen Safe Family uygulaması da çocuğunuzun telefonunu her yönden takip etme imkânı sunmaktadır.

Safe Family uygulamasının diğer uygulamalardan ayrılan en çarpıcı özelliğiyse kategori bazlı uygulama engellemeye fırsat tanımasıdır. Bu özellik sayesinde uygulamanın öğrenme algoritmasını kullanarak çocuğunuzun belirlediğiniz kategorilerde erişim sağladığı uygulamalar otomatik olarak tespit edilerek bu tip bir uygulamaya erişim sağlanması halinde çocuğunuzun telefonundan böyle bir uygulama otomatik olarak kaldırılır.

5. Norton Online Family

Norton Online Family

Norton Online Family

Norton Online Family uygulaması laptoplarımız ve bilgisayar sistemlerimizi koruyan ünlü anti virüs programları geliştiricisi Norton tarafından geliştirilmiştir. Halihazırda Norton aile üyelerini koruma amaçlı kullanılabilen bir izleme uygulaması da geliştirdi. Uygulama Android, iOS ve Android benzeri işletim sistemleri ile uyumlu çalışabilmektedir.

Uygulama, premium versiyonunu satın alıp almama noktasındaki net kararınızı ortaya koyabilmeniz için 30 günlük deneme sürümü sağlamaktadır. Sosyal medya izleme, internet filtrelemesi, konum takibi, zaman programlama ve email takibi de ayrıca desteklenmektedir.

6. Ebeveynler için Google Family Link

Ebeveynler için Google Family Link

Ebeveynler için Google Family Link

Google tarafından sunulan Family Link uygulaması ile ebeveynlerin çocuklarının mobil cihaz kullanımı ile ilgili denetimlerini kolay bir şekilde yapmalarına imkân tanınmaktadır.

Çocuklarınız interneti ve sanal alemi keşfederken onlara Google’ın sunduğu Family Link uygulaması ile kolay bir şekilde yol gösterebilirsiniz. Family Link’in pek çok faydalı özelliği ile birlikte onlara öğretmenleri tarafından önerilen uygulamalar da önerilmektedir. Google Family Link ile ailenizdeki dijital cihaz kullanan ve yardıma ihtiyacı olan tüm bireylere sağlıklı bir dijital kullanım deneyimi yaşatabilirsiniz.

7. Kids Place – Ebeveyn Kontrolü

Kids Place – Ebeveyn Kontrolü

Kids Place

Kids Place – Ebeveyn Kontrolü kişisel verileri de koruyan bir dijital kullanım takip uygulamasıdır. Özellikle uygulama temelli bir kontrol sağlayan Kids Place ebeveyn kontrol programını kullanarak çocuğunuzun telefonunda kullanmasına onay vermediğiniz uygulamaları indirmesine izin verilmez.

Ayrıca Kids Place ile tek bir indirme ile birden fazla profil kullanma özelliği de kullanıcılara sunulmaktadır. Ayrıca çocuğunuzun belirlediğiniz saatler dışında telefonda faydasız oyunlar oynamasına da engel olabilir ve hatta uygulamanın çalıştığı esnada telefona gelen sinyali bütünüyle kesebilirsiniz.

8. Kaspersky Safekids: Ebeveyn Denetimi ve Aile GPS’i

Kaspersky Safekids: Ebeveyn Denetimi ve Aile GPS’i

Kaspersky Safekids

Dünya devi bir bilgisayar sistemi ve diğer tüm cihazları zararlı uygulamalardan koruma programları geliştiricisi tarafından geliştiricisi Kaspersky tarafından ebeveynlerin çocuklarını izlemesi için özel olarak geliştirilen Kaspersky SafeKids uygulaması ile çocuğunuzun dijital cihaz kullanımını denetleyebildiğiniz gibi konum takibini de pratik bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Kaspersky Safekids’in izleme özelliğini kullanarak çocuğunuzun halihazırdaki konumunu ve aktivitelerini kolayca takip edebilirsiniz.

9. MMGuardian Parental Control App For Parent Phone

MMGuardian Parental Control App For Parent Phone

MMGuardian

MMGuardian uygulamasıyla çocuğunuzun telefonundaki tüm aktiviteleri doğrudan takip edebilirsiniz. Ebeveyn cihazından çocuğun gün içerisinde anlık mesaj uygulamaları veya SMS olup olmaması fark etmeksizin aldığı mesajları inceleyebilirsiniz.

MMGuardian uygulamasıyla aynı zamanda çocuğunuzun internet tarayıcısını kullanarak yaptığı gezintiler ve uygulama kullanımını da kolaylıkla görebilirsiniz.

10. Pure Web

Pure Web

Pure Web

Pureweb özellikle çocuğunuzun internette yayınlanan tüm yetişkin içeriklerinden korunmasını sağlayan bir programdır. Çocuğunun internette gezerken yetişkin içeriklerine erişmesini tamamen engellemek isteyen bir ebeveynin bu işlemi sağlaması için en iyi çözümü sunan uygulama Pure web uygulamasıdır. Uygulama üzerinden beyaz ve kara liste belirleyerek çocuğunuzun girmesine izin verdiğiniz ve yasakladığınız internet sitelerini takip edebilirsiniz.

Umarız bu yazımızda çocuklarınızı sanal dünyanın zararlı yanlarından koruyacak en iyi ebeveyn kontrol programları hakkında genel bir bilgi edinme şansına kavuşmuşsunuzdur. Findmykids ayarındaki bu uygulamalar ile sevdikleriniz için güvenli bir dijital çevre oluşturabilirsiniz. Yazımızda yer alan uygulamaların tamamı ebeveynlerin çocuklarının dijital uygulama kullanımlarına dair stresini azaltmak için tasarlanmış ve işi yönetmenin yanı sıra ailelerini de yönetebilmelerini imkan tanımayı amaçlamaktadır.

gps'li çocuk saati Findmykids

1
Получите чек-лист подготовки к школе на свою почту
0
Makaleyi tartışın
Daha fazlasını oku
iOS veya Android üzerinde ücretsiz indirin
iphone-X
«FindMyKids» mobil uygulama
Çocuğunuzun hareketlerini harita üzerinde görün, yanında olmadığınızda telefonun etrafında neler olduğunu dinleyin. Çocuk aramanızı duymaz ise yüksek sesli bir sinyal gönderin
iOS veya Android üzerinde ücretsiz indirin
Uygulamayi indir
iphone-X