Kapat
Yeni
Çocuk bakım ve eğitimi
Cihazlar
Hikayeler
Popüler
fb
0
fb
0
Değerlendirmeler

En iyi çocuk akıllı saat rehberi 2022

Akıllı saatler, sadece çocuğunuzla sürekli iletişim içerisinde olma kolaylığı değil; diğer yandan da ebeveyn olarak çocuğunuz dışarıda iken kafanızın rahat etmesini sağlar. Bu saatlere aynı zamanda çocuk telefonu ismi de verilmektedir. Çocuklar için uygun yüzlerce akıllı saat var. Bunların her biri farklı işlevlere, amaçlara ve özelliklere sahiptir. Bu nedenle, çocuğunuz için hangisinin en iyi olduğunu belirlemek kolay değildir.

Findmykids, ebeveynlerin çocuklarının daha güvende olduklarını takip edebilmeleri amacıyla tasarlanmış bir uygulamadır. Ancak uygulama, eşsiz özellikleri sayesinde bilinmeyen numara takip etme uygulaması olarak da kullanılabilir. Findmykids, iOS cihazların yanı sıra Android cihazlarda da kullanılabilmektedir. Ayrıca artık akıllı saatlerde de kullanılabilmektedir. Sevdiklerinizin aktivitelerini takip etme ve etrafındaki sesleri hem kaydetme hem de dinleme imkânı sunmaktadır.

İçindekiler

Çocuğunuz için çocuk telefonu seçerken hangilerinin en uygun olduğuna ve hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğine karar verirken işleri kolaylaştırmamıza izin verin.

GPS Takip

Prostock-studio/Shutterstock.com

Ebeveyn olarak en büyük korkumuz, çocuğumuzu kaybetmektir. Çocuğunuzun nerede olduğuna ilişkin hiçbir fikriniz olmadığını fark ettiğinizde nasıl bir panik yaşayacağınızı hayal bile edemezsiniz. Bu durum hiçbir ebeveynin tecrübe etmek istemeyeceği bir kabustur. Neyse ki, GPS takip özelliğine sahip çocuk telefonu var. GPS takip özelliği çocuğunuzu eşzamanlı olarak izlemenize olanak tanır. Bunun için tek yapmanız gereken, Findmykids gibi bir uygulama indirerek bu uygulamayı çocuk takip saati ile bağlamak. Hızlı ve küresel konum takip programi sayesinde çocuğunuzun nerede olduğu sorusunu asla sormak zorunda kalmazsınız. Hatta bazı uygulamalar, elektronik çit çekmenize izin verebilir.

Yani, uygulama üzerinde belli bölgeler belirlersiniz. Çocuğunuz bu bölgelerden her çıktığında çocuk telefonu üzerinden hızlı bir bildirim alırsınız.

SOS Uyarıları

SOS uyarıları, bir çocuk akıllı saat için belki de en önemli özelliktir. Çocuğunuz kendini tehlikeli bir durumda bulduğunda, saat üstünde yer alan bir tuşa basarak (konum takip programı uygulaması aracılığıyla) telefonunuza acil durum uyarısı gönderebilirler. Çocuğunuzdan gelen çağrı cevaplanana kadar 3 veya ayarını istediğiniz kadar çalmaya ayarlayabileceğiniz kadar telefonunuz çalacaktır. Konum takip programi ile birlikte SOS uyarılarının size getireceği kafa rahatlığı paha biçilemez. Seçtiğiniz çocuk akıllı saat üzerinde bu özelliğin olduğundan emin olun.

Çift Yönlü Arama

Prostock-studio/Shutterstock.com

Ne alırsanız alın çift yönlü arama bunlar için bir ön gereklilik değildir. Aslına bakılırsa, bütün çocuk akıllı saatleri çift yönlü arama özelliğine sahip değiller. Bu özellik, çocuğunuzun sizden ve belirlediğiniz diğer numaralardan gelen çağrıları almasını ve bu numaralara çağrı göndermesini sağlar.

Bu özellik için çoğu zaman bir mobil hat almanız ve bir arama tarifesine üye olmanız gerekmektedir. Pek çok ebeveyn, dünyanın pek çok ülkesinde kullanabileceğiniz Vodafone Aile Paketlerini tercih ediyorlar. Ayrıca Vodafone çocuğum nerede uygulamasına da ayrı bir kampanya sunmaktadır.

Kamera

Çocuklar için akıllı saatlerde yer alan kamera sadece eğlence amaçlı kullanılabilir. Çocuk akıllı saat üzerinde kamera yer almasının güvenlik için herhangi bir faydası yoktur. Yine de çocuklar, saatlerinde oynayabilecekleri bir kameranın olmasını çok seveceklerdir.

Su Geçirmezlik

Her ne kadar güvenlik önemli olsa da; yine de aldığınız çocuk takip saati için ağır kullanıma ve olası hasarlara, özellikle su hasarlarına, dayanıklılık ararsınız.

Öyleyse, çocuk akıllı saat seçerken IP67 veya daha üstü dayanıklılık standartlarına sahip olan bir saat aramanız gerekmektedir.

Teknik Özellikler

Prostock-studio/Shutterstock.com

Satın almak istediğiniz her bir cihazın teknik özelliklerini kontrol etmeyi unutmayın.

Akıllı saatinizin iyi bir şarj kapasitesi olmasını istersiniz. 400 ve 500 mAH arasında batarya değerleri kabul edilebilir düzeydir, daha üstü değerler ise tabi ki daha iyidir.

Elbette ki, yeterli düzeyde bir depolama alanı (2 GB’dan daha fazla RAM’e sahip) ve iyi bir işletim sistemine sahip bir cihaz isteyeceksiniz.

Özel Seçenekler

Bazı akıllı çocuk saatleri; oyunlar, sınıf içi modu ve hatta fener gibi ek özelliklere sahiptir. Tabi ki bu özelliklerin bir gereksinim olmadığını ancak olmasının da kesinlikle akıllı çocuk saatleri eğlence düzeyini arttıracağını belirtelim.

Aşağıda, kolaylık amacıyla akıllı çocuk saatleri için aranması gereken özellikleri özetleyen bir tablo verilmiştir.

Akıllı Saat Tipi İşlevler Ana özellikler
Su Geçirmez Akıllı Saatler Ağır kullanımlar için su geçirmeme
 • IP67 veya daha üstü standartlara sahip olması gerekir.
Kameralı Akıllı Saat Eğlence amaçlı kamera
 • HD Kamera
 • Resim kaydetmek için depolama alanı
Güvenliğe önem veren akıllı saatler Çocuğunuzu önemli özelliklerle güvende tutmaya odaklanır.
 • Konum Bulma Programı
 • Elektronik Çit
 • SOS Uyarıları
Pahalı Akıllı Saatler Güvenlik ve eğlence özelliklerini birlikte sağlar.
 • Konum Bulma Programı
 • Elektronik Çit
 • SOS Uyarıları
 • Kamera
 • Su Geçirmeme
 • Oyunlar
Ekonomik Akıllı Saatler Maliyeti düşürmek için temel özellikler sağlar.
 • Konum Bulma Programı
 • SOS Uyarıları

Bu özellikleri analiz ettikten sonra, en iyi akıllı çocuk saatleri için seçim yaptık. İşte almayı düşünebileceğiniz en iyi akıllı çocuk saatleri.

Yüksek Kalite Markalara Ait Cihazlar

En İyisi: Findmykids Akıllı Saatleri

Prostock-studio/Shutterstock.com

Genel Bakış: Findmykids akıllı saatleri ebeveynlere çocukların yaptıkları ile ilgili gönül rahatlığı sunmasının yanı sıra çocukları da eğlendiren; karmaşık gibi görünse de basit kullanım sunan bir cihazdır. Bu su geçirmez akıllı çocuk saatleri kameralı veya kamerasız seçeneklerle satışa sunulmuştur. Bu saatlerden her satın alma, ücretsiz bir Findmykids aile lisansı sağlar. Findmykids çocuk takip saati, 650 mAH batarya kapasitesiyle listemizdeki en güçlü ve en uzun batarya ömürlü akıllı çocuk saati olarak dikkat çekmektedir. Bunun anlamı, bekleme modunda 100 saate kadar şarj ömrü demektir. Ayrıca bu çocuk akıllı saat ile ebeveynler, çocuklarını rahatsız etmeden onların etrafından olan sesleri dinleme kabiliyetine sahip olurlar. Findmykids uygulaması ile entegre şekilde çalışan saat ile ebeveynler evlatlarının kontrolünü tamamen elinde tutacaktır.

Yaş Grubu: 3-12 yaş arası çocuklar için uygundur.

Avantajları:

 • Su Geçirmez
 • En Uzun Batarya Ömrü
 • Ücretsiz Aile Lisansı
 • Uygun Fiyat

Dezavantajları:

 • Oyun seçeneği yok.

En Düşük Fiyat: ₺ 450

Hemen buradan sipariş verin. Saatin eşsiz özelliklerini görmek için tanıtıcı videoyu izleyebilirsiniz.

Wiky Watch

Prostock-studio/Shutterstock.com

Genel Bakış: Wiky Watch, çocuklarınızı ilk çocuk telefonu deneyimlerine hazırlamak için yüksek teknolojili bir akıllı çocuk saati olarak öne çıkmaktadır. 400 mAH batarya kapasitesi ile 1.5 saat şarj edildiği takdirde 2 gün kullanım süresi sunmaktadır. Çocukların sağlığı için 2G bağlantı servisi ile hizmet vermektedir. Çift yönlü arama özelliği vardır. Wiky Watch hem iOS hem de Android işletim sistemleri ile uyumlu bir akıllı saattir. Bu da android takip programı ile GPS takip özelliğinin yanı sıra ebeveynlere elektronik çit belirleme imkanı da sunmaktadır.

Yaş Grubu: 4-12 yaş arası çocuklar için uygundur.

Avantajları:

 • Çift Yönlü Arama özelliği
 • 3 Farklı Renk Seçeneği
 • SOS Uyarı Tuşu
 • Güvenli Rehber Oluşturma

Dezavantajları: 

 • Oyun seçeneği yok
 • Su Geçirmez Özelliği Yok.

En düşük fiyat: ₺ 500

Saatle ilgili diğer bilgiler için tıklayın. Ayrıca aşağıdaki tanıtım videosunu da izleyebilirsiniz.

Sentar v80

Prostock-studio/Shutterstock.com

Prostock-studio/Shutterstock.com[/caption]

Genel Bakış: Sentar V80, ileri teknoloji ürünü bir akıllı çocuk saati olarak öne çıkmaktadır. En iyi akıllı çocuk saatleri için bakıldığında her birinde ayak uydurmanın zor olduğu çok fazla özellik mevcut. Ancak Sentar V80 özelinde bakıldığında bu saatin belki de en önemli özelliği, GPS takip ve çift yönlü konuşma sunmasıdır. Hem iOS hem de Android işletim sistemlerine uyum sağlayabilen bir akıllı çocuk telefonu olan Sentar V80, Türkiye’de hizme sunan bütün operatörlerle uyum içerisinde çalışmaktadır. Sentar V80, 90 dakika şarj süresi ile 1.5 güne kadar kullanılabilmektedir.

Yaş Grubu: 5-12 yaş arası çocuklar için uygundur.

Avantajları:

 • GPS Takip
 • Tüm operatörler ile uyumlu çalışma
 • 5 farklı renk seçeneği

Dezavantajları:

 • Oyun seçeneği yok.
 • Titreşim yok.

En Düşük Fiyat: ₺ 450

Daha fazlası için tıklayın. Veya aşağıda yer alan videodan saatin özelliklerini görebilirsiniz.

Alcatel Move Time

Prostock-studio/Shutterstock.com

Genel Bakış: Alcatel Move Time, IP65 seviyesinde suya ve toza dayanıklılık özelliğine sahip bir çocuk takip saati olarak dikkatleri üzerine çekiyor. 370 mAH bataryası ile de son derece yeterli bir pil ömrüne sahip olan saat, 2 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulmuştur. Ayrıca elektronik çit özelliği ile çocuğunuz sizin belirlediğiniz alanların dışına çıktığında bildirim alırsınız.

Yaş Grubu: 5-9 yaş arası çocuklar için uygundur.

Avantajları:

 • GPS Takip
 • Su Geçirmeyen IP 65 standartlarında tasarım
 • 2 farklı renk seçeneği
 • Elektronik çit özelliği

Dezavantajları:

 • Kamera yok
 • Oyun özelliği yok

En Düşük Fiyat: ₺ 500

Saatle ilgili detaylar için tıklayın. Ayrıca aşağıda yer alan videodan da detaylı incelemesine göz atabilirsiniz.

Bahsetmeye Değer Diğer Saatler

Detaylı olarak bahsetmesek de yine de kısa olarak bahsini açmak istediğimiz birkaç pahalı akıllı çocuk saati modeli daha var.

Upwatch Upsmart akıllı saatler, çok yönlü özellikleri ile dikkatleri üstüne çeken bir marka. Su geçirmeme ve SOS uyarı tuşu Upwatch Upsmart akıllı saatleri öne çıkaran yanları.

Bilicra Blc 101’de yine ön plana çıkan bir başka akıllı çocuk telefonu. Adımsayar teknolojisi ve elektronik çit saatin öne çıkan yanları.

Flykids 500 akıllı çocuk saati ise özellikle su geçirmeme noktasında en çok ön plana çıkan marka. Diğer özellikleri daha önce saydığımız saatlerle neredeyse aynı olan Flykids 500, bahsedilmeyi sonuna kadar hak ediyor.

300 TL altı en iyi akıllı çocuk saatleri

En iyi akıllı çocuk saatleri için burada saydığımız saatler uygun fiyatlarla Amazon veya benzeri sitelerde yer alan ve her biri Amazon fiyatıyla 50 $ TL cinsinden ise 300 TL altında olan saatlerdir. Uygun fiyatları ve erişilebilirlikleri ile daha ekonomik en iyi akıllı çocuk saatleri için burada yer alanlardan herhangi birini çocuğunuza alabilirsiniz.

Kameralı akıllı çocuk saatleri

En iyisi: Owl Cole Smartphone Watch

Prostock-studio/Shutterstock.com

Genel Bakış: Owl Cole Smartphone Watch, temel özelliklerin en iyisini sunan bir akıllı çocuk saati olarak görülmektedir. Ekipman olarak bir kamera, GPS takip, çift yönlü arama gibi özellikleriyle çocuklar için akıllı saat olarak en iyilerden biridir. Uzun ömür bir bataryası (550 mAH) ve su geçirmezliği ile bir çocuğun yıllarca kullanabileceği her şeye sahiptir.

iOS ve Android ile uyumlu olması sayesinde ebeveynler hangi işletim sistemine sahip olan telefonu kullanırsa kullansın bu saatten sonuna kadar memnun kalacaklardır. Android takip uygulaması sunması bu çocuk telefonu için ekstra bir avantaj olarak görülebilir.

Bu saat, ebeveynlere güvenlik sunan Findmykids uygulaması ile de uyum içerisinde çalışmaktadır.

Yaş Grubu: 5-13 yaşlar arası için uygundur.

Avantajları:

 • Şık tasarım
 • Su Geçirmeme
 • 550 mAH batarya kapasitesi ve üç gün hazır modda çalışma
 • Matematik oyunu seçeneği

Dezavantajları:

 • Sadece yurtdışında çalışma

En Düşük Fiyat: 30.99 $

Daha fazla özellik için tıklayın.

Piranha 9925 Akıllı Çocuk Telefonu

Prostock-studio/Shutterstock.com

Genel Bakış: Ekonomik saatler arasında en çok tercih edilenlerden biri A101 mağazalarında satışı yapılan Piranha 9925 marka akıllı çocuk saatidir. Piranha 9925; SOS uyarısı, GPS takip sunması gibi özellikleri ile dikkat çekmektedir. Piranha 9925, 2 günlük şarj süresi ile dikkati çekmektedir. A101 mağazalarının sunmuş olduğu 2 yıl garanti süresi de ayrı bir güvence sunmaktadır.

Yaş Grubu : 7-12 yaş arası için uygundur.

Avantajları:

 • 2 yıl garanti süresi
 • SOS uyarı butonu
 • Sesli ve yazılı iletişim

Dezavantajları:

 • Stoklarla sınırlı bir ürün olması

En Düşük Fiyat : 250 TL

Ürünle ilgili detaylar için tıklayın. Veya aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz.

GBD Kids Smartwatch

(You can out the original picture in the English version of the website.)

Genel Bakış: G10 Smartwatch çocuklar için akıllı saat olarak çok şık tasarımı ile ön plana çıkan bir akıllı çocuk saati. G10 Smartwatch’ı özel kılan kendi müzik oynatıcısı, oyunları ve hesap makinesi olması gibi özelliklerdir. Sim kart ile çalışması, çift yönlü aramayı kolaylaştırır. 480 mAH batarya kapasitesi ile 3 günden 5 güne kadar saat kullanılabilir.

Bu saat, çocuklarınızı güvenle takip edebileceğiniz Findmykids uygulaması ile uyumludur.

Yaş Grubu: 3-14 yaş arası çocuklar için akıllı saat olarak kullanılması uygundur.

Avantajları:

 • Kendi müzik oynatıcısına sahiptir.
 • Saatin içerisinde 7 puzzle oyunu var.
 • Küresel kullanım için kilit kırdırma
 • SIM kartsız bir şekilde sadece müzik oynatıcısı veya oyun oynamak için kullanılabilir.

Dezavantajları:

 • Su Geçirmez değil

En Düşük Fiyat: 39.98 $

Tıklayın ve saat hakkında detaylara ulaşın.

EOS Td 07s GPS Akıllı Saat

Prostock-studio/Shutterstock.com

Genel Bakış: GPS takip özelliği desteği sunan bir akıllı çocuk saati olan EOS Td 07s, titreşim özelliği sunmasıyla en iyi akıllı çocuk saatleri arasında yer almayı hakeden bir çocuk saatidir. EOS Td 07s’nin öne çıkan en önemli yanı ise şarj süresi, 400 mAH batarya kapasitesi ile 3 güne kadar kullanım sunmaktadır. 15 kişiye kadar güvenli kişi rehberi ve çift yönlü arama özelliği ile tam bir fiyat performans cihazı.

Yaş Grubu: 4-12 yaş arası için uygundur.

Avantajları:

 • Yüksek batarya kapasitesi
 • Çift Yönlü Arama
 • 15 kişilik güvenli kişi listesi

Dezavantajları:

 • Oyun özelliği yok
 • Adım sayar yok
 • Su geçirmezlik yok

En Düşük Fiyat: 250 TL

Daha fazla detay için tıklayın. Ayrıca aşağıda yer alan videodan da detaylı incelemeyi izleyebilirsiniz.

Su Geçirmez Akıllı Çocuk Saatleri

Q50 Akıllı Çocuk Saati

Prostock-studio/Shutterstock.com

Genel Bakış: Şık bir tasarıma sahip olan Q50 çocuk saati, 400 mAH batarya kapasitesine sahip bir akıllı çocuk saati. Mikro Sim Kart ile çalışan bir cihaz olan Q50, uygun fiyatla benzerlerine yakın bir performans ortaya koymaktadır. SOS uyarı butonu ve çift yönlü arama gibi özellikleriyle bir akıllı çocuk saati için bekleneni sonuna kadar veren bir cihazdır.

Yaş Grubu: 4-13 yaş arası çocuklar için akıllı saat olarak kullanılması uygundur.

Avantajları:

 • SOS Uyarı Butonu
 • Küçük boyutuna rağmen 400 mAH batarya kapasitesi
 • GPS takip özelliği

Dezavantajları:

 • Kamerası yok.
 • Oyun özelliği yok.

En Düşük Fiyat: 96 TL

Detaylar için tıklayın. Aşağıdaki videodan saatin incelemesini izleyebilirsiniz.

Synmila Waterproof Smart GPS Watch

Genel Bakış: 400 mAH batarya kapasitesi ile 3-4 saatlik kesintisiz konuşma süresi sunan Synmila çocuklar için akıllı saat kategorisinde eğlence özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Pek çok eğlence uygulaması içermesine rağmen çocuk güvenliği için de oldukça iyi bir seçim sunmaktadır. Saatin sunduğu GPS takip ile birlikte ebeveynlere sunduğu bir uygulama vardır. Diğer akıllı saatler gibi çalışması için Sim kart desteği gerekmektedir.

Bu akıllı saat, çocuklarınızı güvenle takip edebileceğiniz Findmykids uygulaması ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Yaş Grubu: 3-12 yaş arası çocuklar için akıllı saat olarak kullanılması uygundur.

Avantajları:

 • Su Geçirmezlik (IP 67 standartları)
 • Pek çok eğitim uygulaması
 • Flaş özelliği
 • Yüksek batarya kapasitesi
 • Kamera

Dezavantajları:

 • Kamera kullanımının çocuklar için olumsuz etkisi olabilir.

En Düşük Fiyat: 45.99 $

Daha fazla detay için tıklayın.

Concord G17

Prostock-studio/Shutterstock.com

Prostock-studio/Shutterstock.com[/caption]

Çok güçlü olmasa da su sıçramalarına karşı dayanıklılık sunan bir akıllı saat olan Concord G17, bir olumsuz özellik olarak ne yazık ki sadece Android işletim sistemini destekliyor. Bu da saatin Android takip uygulaması sunması demek. 2GB dahili hafızaya sahip olan saatin yüksek depolama alanı sunması bir avantaj. GPS takip ve SOS uyarı butonu, cihaz tarafından sunulan diğer özellikler. Vodafone çocuğum nerede paketi ile tercih edilebilecek bir cihaz olarak dikkati çekmektedir.

Yaş Grubu: 3-15 yaş arası çocuklar için akıllı saat olarak kullanılması uygundur.

Avantajları:

 • Titreşim özelliği
 • Mikrofonu var
 • Sim desteği

Dezavantajları:

 • Yalnızca su sıçramalarına karşı dayanıklılık
 • USB girişi yok

En Düşük Fiyat: 300 TL

Detaylar için tıklayın. Aşağıdaki inceleme videosundan tanıtımını da izleyebilirsiniz.

Sonuç

Akıllı Saat Eşsiz Özellikleri  Fiyat
Owl Cole 3G Smartphone Watch
 • Kamera
 • Su Geçirmez
 • Şık Tasarım
30.99 $
Synmila Waterproof Smartwatch GPS
 • Su Geçirmez
 • Pek çok eğitim uygulaması
 • Flaş
45.99 $
Findmykids Watch
 • Şık Tasarım
 • 650 mAH batarya kapasitesi
 • Ücretsiz aile lisansı
79.00 $
Wiky Watch
 • Çift Yönlü Arama Özelliği
 • Farklı Renk Seçenekleri
 • Güvenli Rehber Oluşturma
500 TL

Akıllı çocuk saatleri, günümüz dünyasında ebeveynlerin hayatında büyük bir role sahiptir. Günümüzde ebeveynler gerek iş hayatları gerekse hayat koşturmacası içinde çok dikkatli olamayabiliyorlar.

İstanbul’da yaşanan bir olayda, öğrenci servisinde unutulan bir çocuğu, çocuk takip programı kurtardı. Her zamanki saatinde serviste evine gitmek için alınan bir öğrenci, araç içerisinde uyuyakaldı. Öğrencinin araçta kaldığını fark edemeyen araç şoförü ve hostes aracı park ettikten sonra çocukla aracı bırakıp gittiler. Kolunda bulunan saat ile uyandıktan sonra ailesine alarm veren çocuk, park edilmiş araçtan çıkartıldı.

Bu gibi durumlar, çok da nadir karşılaşılan olaylar değildir. Bir çocuk günün herhangi bir anında tehlike ile karşı karşıya kalabilir. Çocuklarınızı tehlikeli durumlardan kurtulmaları amacıyla gerekli donanım ve çocuk takip programı donatmanız önemli bir şeydir. Çocuklar için akıllı saat kullanan bir anne bu çocuk akıllı saati ile çocuğunun evden okula sürekli yalnız gittiği için onun takip etmesinin artık oldukça kolay olduğunu söylüyor ve çocuk takip programı olan bir akıllı saat almanın verdiği en iyi kararlardan biri olduğunu belirtiyor.

Prostock-studio/Shutterstock.com

İstanbul’da yaşayan bir annenin çocuğuna aldığı çocuk akıllı saati ile ilgili yaptığı yorum:

Kızım okul gezisine gittiği zaman GPS takip özelliği olan bir akıllı saat aldım. Akıllı çocuk saati ile onun olduğu yeri görebiliyor ve ortamdaki sesleri duyabiliyordum. Bu da kızımın güvende olup olmadığı hakkındaki endişelerimi ortadan kaldırıyordu.” dedi. Akıllı çocuk saati ile kızını izlemenin onun yanına eşlik edebileceği birini yollamaktan daha güvenli bir yol olduğunu da belirtti.

Güvenliğin her zaman garanti edilemeyeceğini hatırlamak güzeldir. Çocuklarımızın güvenliğini sağlamak için çocuk takip programı olan bir akıllı saat gibi bir cihaz almak en iyi seçenektir.

Aileniz için akıllı çocuk saati seçiminde en iyisinin hangisi olduğuna karar vermek için, birkaç şeyi aklınızda bulundurmayı unutmayın…

 1. GPS takip özelliği var mı? GPS takip özelliği, bir akıllı saat için en önemli özelliktir. Bu özelliği olmayan bir cihaza para verip paranızı israf etmeyin. Findmykids uygulaması, çocuğunuzu korumak için çocuk takip programı olan en iyi uygulamadır. Çocuklarınıza bir iyilik yapın; GPS takip özelliği olan bir cihaz alın ve çocuklarınızın nerede olduğu ile ilgili bir daha asla endişe etmeyin.
 2. Ekonomik bir cihaz mı? Makul fiyatlı bir cihaz almak isteyebilirsiniz. Cihazın çok fazla özelliği olması, onun maliyetini biraz daha yükseltebilir. Fakat hiç kimse, az özelliği olan bir akıllı çocuk saati için çok fazla para harcamak istemez. Dolayısıyla, çocuk telefonu alırken temel özelliklerini karşılaştırın ve yüksek özellikli bir cihaz almaya çalışın.
 3. SOS Uyarıları kullanımda mı? Bir diğer önemli güvenlik özelliği de, SOS uyarı sistemidir. Çocuğunuzun tehlikeli bir durumda olup olmadığını SOS uyarıları ile öğrenebilirsiniz. Alacağınız bir akıllı çocuk telefonu içinde bu özelliğin olduğundan emin olun. Pişman olmayacaksınız.
 4. Ekstra özelliklere ihtiyacım var mı? Akıllı çocuk saati alırken sormanız gereken bir diğer soru da kamera, oyunlar, flaş, rahatsız etmeme modu vb. ekstra özellik istiyor muyum sorusudur. Bu özelliklerin gereksiz şeyler olduğunu düşünebilirsiniz. Veya çocuğunuzun bu özellikler ile birlikte çocuk akıllı saat kullanırken aynı zamanda eğlenmesini de isteyebilirsiniz. Seçim sizindir.

Prostock-studio/Shutterstock.com

Bu sorulara vereceğiniz cevaplar çocuğunuz için alacağınız çocuk takip saati seçerken vereceğiniz kararda yardımcı olacaktır. Listemizde “En iyisi” olarak işaretlenmiş olan ve çocuk takip programı yer alan saatleri yakından araştırmanızı öneririz. Bu saatler, en iyi çocuk güvenlik uygulaması olan Findmykids ile uyumludur.

Findmykids ile KidsSafe sertifikası da almış olacaksınız. Bu sertifikaya sahip uygulamamız ile online güvenlik ve gizliliğinizin korunacağından emin olabilirsiniz. Bu iki saat, uygun fiyatları ile en iyi özellikleri sunmaktadır. Dolayısıyla, eğer çocuğunuzu güvende tutmak istiyorsanız ona bir akıllı saat hediye edin ve bir daha endişe etmeyin.

1
Получите чек-лист подготовки к школе на свою почту
0
Makaleyi tartışın
Daha fazlasını oku
iOS veya Android üzerinde ücretsiz indirin
iphone-X
«FindMyKids» mobil uygulama
Çocuğunuzun hareketlerini harita üzerinde görün, yanında olmadığınızda telefonun etrafında neler olduğunu dinleyin. Çocuk aramanızı duymaz ise yüksek sesli bir sinyal gönderin
iOS veya Android üzerinde ücretsiz indirin
Uygulamayi indir
iphone-X